Adres

Aleja Krakowska 97/1, 05-090 Raszyn

Do góry

Milwaukee czy Makita? Której marki narzędzia wybrać?

Milwaukee czy Makita? Której marki narzędzia wybrać?

 

Rynek narzędziowy pełen jest produktów popularnych marek. Niestety zazwyczaj o rzeczywistej jakości oferowanej przez producentów wiedzą jedynie prawdziwi eksperci, którzy korzystają z elektronarzędzi na co dzień. Dwie znane marki, czyli Milwaukee i Makita cieszą się jednak niezmienną popularnością zarówno pośród laików, jak i profesjonalistów. Sprawdź, którą markę wybrać.

Która marka oferuje lepsze elektronarzędzia?

 

Dla każdego użytkownika narzędzi ważniejsze są inne parametry. Jedni cenią sobie dużą moc, inni lekkość i kompaktowy rozmiar, a pozostali preferują sprzęt o ponadprzeciętnej trwałości. Faktem jest jednak to, że marka Milwaukee produkuje urządzenia charakteryzujące się znacznie lepszą jakością wykonania oraz żywotnością. Sprzęt tego producenta jest jednocześnie dość lekki, a jego ergonomiczna konstrukcja sprawia, że doskonale leży w dłoni. Wszystkie te parametry mają ogromny wpływ na komfort pracy i jej ostateczne efekty. Oczywiście za elektronarzędzia pochodzące z najwyższej półki trzeba również zapłacić odpowiednio większą kwotę. Produkty marki Milwaukee potrafią przewyższać koszt sprzętu od Makity o nawet 70%. 

 

Makita jest popularnym, choć znacznie bardziej budżetową marką narzędzi budowlanych. Wynika to przede wszystkim z rozsądnego stosunku ceny do jakości. Sprzęt Makity jest tańszy od produktów oferowanych przez Milwaukee, jednak charakteryzuje się znacznie mniejszą trwałością i żywotnością oraz nie oferuje użytkownikowi podobnie wysokich parametrów. Obie marki są dostępne na rynku od ponad 100 lat, jednak Milwaukee zaczęło zdobywać dużą popularność dopiero dekadę temu. W tym czasie zdążyło uzyskać status producenta sprzętu premium, kiedy Makita jest marką, z której narzędzi korzystają zarówno profesjonaliści, jak i osoby używające tego typu sprzętu jedynie okazjonalnie

 

Testy urządzeń Milwaukee i Makita

 

Praktyczne testy elektronarzędzi obu marek wykazują, że marka Milwaukee nie bez powodu jest nazywana producentem sprzętu z wyższej półki. Wiertarki Makity i Milwaukee wykorzystano do wiercenia w kątownikach, cegle oraz mieszaniu betonu. Choć obie wiertarki biorące udział w testach z powodzeniem ukończyły każde zadanie, to jednak wykazano, że to wiertarka Milwaukee osiągnęła lepszy wynik. Okazało się, że sprzęt amerykańskiego producenta wykonał każde zadanie szybciej, ponadto wykazując znacznie niższe zużycie energii oraz większą wydajność. 

Nie każdy użytkownik musi oczywiście skupiać się na powyższych parametrach, które nie są tak istotne podczas okazjonalnego użycia. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy sprzęt ma posłużyć do budowy domu lub przeprowadzenia generalnego remontu. Podczas zwiększonej częstotliwości i intensywności korzystania ze sprzętu może okazać się, że początkowa oszczędność na sprzęcie wymusi na jego właścicielu konieczność zakupu nowych urządzeń lub poniesienie niewspółmiernie wysokich kosztów naprawy.

 

Stosunek ceny do jakości — Milwaukee czy Makita?

 

W podjęciu decyzji co do marki kupowanych urządzeń powinien decydować przede wszystkim powód ich zakupu. Jeśli sprzęt ma być używany sporadycznie, jedynie do celów domowych, elektronarzędzia od Makity powinny sprostać wszystkim wymaganiom ich użytkownika. Oczywiście, profesjonaliści również korzystają ze sprzętu tej marki, jednak w przypadku wykorzystywania ich na większą skalę, ich zakup może okazać się nieopłacalny.

 

Jeśli wiemy, że po zakupie czeka nas duży remont lub tak ogromne przedsięwzięcie, jak budowa domu, powinniśmy zainwestować w sprzęt premium, taki jaki oferuje Milwaukee. To samo dotyczy osób działających w branży budowlanej, które oprócz wysokiej jakości wykonania elektronarzędzi, powinny zwracać uwagę również na ich wydajność, zużycie energii oraz czas wykonywania poszczególnych zadań.