Adres

Aleja Krakowska 97/1, 05-090 Raszyn

Do góry

Wkrętarka Milwaukee FPD2 vs. FPD3. Najpopularniejsze elektronarzędzie Milwaukee kontra nowy odpowiednik.

Milwaukee FPD2 vs. FPD3. Najpopularniejsze urządzenie Milwaukee kontra nowy odpowiednik

Wiertarko-wkrętarka udarowa Milwaukee FPD2 to prawdziwa legenda wśród fanów tej marki. Kompaktowa, wydajna i niezawodna przez lata była najczęściej kupowanym urządzeniem od Milwaukee. Producent urządzeń z wyższej półki przedstawił niedawno następcę kultowego modelu – FPD3. Nowa wiertarko-wkrętarka przewyższa swojego poprzednika w kilku aspektach, ale czy będzie w stanie go zastąpić i zająć pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych urządzeń Milwaukee?

Charakterystyka wiertarki udarowej Milwaukee FPD2

Klasyk wśród sprzętów marki Milwaukee, czyli wiertarko-wkrętarka udarowa FPD2 jest niezwykle kompaktowa. 175 cm długości pozwala korzystać z urządzenia nawet w bardzo wąskich pomieszczeniach i trudno dostępnych zakamarkach. Świetnie sprawdzi się również podczas wykorzystywania większego obciążenia bez utraty wydajności, dzięki momentowi obrotowemu wynoszącemu 135 Nm.

Dłuższe korzystanie z wiertarko-wkrętarki zapewnia akumulator REDLITHIUM™, którego konstrukcja została wyposażona we wzmocnioną obudowę. Dzięki mocniejszej konstrukcji akumulator zyskał znacznie przedłużoną żywotność. W połączeniu z ulepszoną elektroniką użytkownik otrzymuje urządzenie, które posłuży mu przez lata oraz pozwoli na wydłużoną pracę na jednym ładowaniu. Podobnie wygląda kwestia bezszczotkowego silnika POWERSTATE™, zapewniającego lepsze i wydajniejsze działanie nawet pod zwiększonym obciążeniem.

Wiertarko-wkrętarka Milwaukee wyposażona jest również w kilka drobnych usprawnień, które mocno wpływają na komfort korzystania z urządzenia. W narzędziu zastosowano nowych uchwyt wiertarski, który zwiększa siłę zacisku wiertła, gwarantując zwiększoną precyzję. Dodatkowo model FPD2 posiada wskaźnik stanu naładowania akumulatora oraz dodatkową diodę LED, która może zastąpić wiertarkę. Dużym usprawnieniem jest również system monitorujący ogniwa, zabezpieczający sprzęt przed przeciążeniem.

Jakie parametry ma wiertarka udarowa Milwaukee FPD3?

Nowa wiertarko-wkrętarka dzieli ze swoją poprzedniczką kilka zastosowanych rozwiązań, które przez lata zapewniały użytkownikom wysoki komfort pracy. Rezygnacja z akumulatorów REDLITHIUM™ czy też bezszczotkowego silnika POWERSTATE™ byłaby sporą stratą dla właścicieli nowego sprzętu, dlatego Milwaukee zdecydowało się na przeniesienie sprawdzonych podzespołów również w FPD3.

Następczyni kultowej FPD2 przewyższa ją pod względem momentu obrotowego, który w tym modelu wynosi aż 158 Nm. Nowa wersja posiada również funkcję AUTOSTOP™, chroniącą wiertarko-wkrętarkę przed zbyt dużym obrotem. Zatrzymanie urządzenia sygnalizuje dodatkowa lampka. Elektronarzędzie jeszcze lepiej radzi sobie z działaniem pod dużym obciążeniem, co jest szczególnie istotne dla profesjonalistów. FPD2 charakteryzuje się jeszcze jaśniejszym oświetleniem LED, co jest szczególnie przydatne podczas pracy po zmroku lub w budynku o ograniczonym dostępie do prądu.

Jaką wiertarkę Milwaukee wybrać – FPD2 czy FPD3?

Zakup kolejnej wersji popularnej wiertarko-wkrętarki jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nowy sprzęt ma być używany do nieco cięższych zadań lub jeśli poprzednie urządzenie nie spełnia już oczekiwań użytkownika. Klasyczna FPD2 jest narzędziem, które przez lata służyło profesjonalistom i amatorom podczas remontów, budowy lub zwykłego skręcania mebli. Jej parametry nadal pozwalają ułatwiać sobie codzienną pracę, dlatego zakup lub pozostanie przy poprzedniej generacji narzędzi, jest nadal jak najbardziej rozsądną decyzją.

Nieco inaczej wygląda kwestia użytkowników, którzy na co dzień oczekują od swojego sprzętu najwyższych parametrów oraz zwiększonej wytrzymałości. W tym przypadku inwestycja w wiertarko-wkrętarkę Milwaukee FPD3 jest w pełni uzasadniona — zwiększona moc, ulepszona konstrukcja i możliwość dłuższej pracy na jednym ładowaniu z pewnością pozwoli profesjonalistom jeszcze lepiej wykonywać powierzone zadania.